Klasická masáž, která byla k mírnění bolestí používána již 3000 let před naším letopočtem, má společně se sportovní masáží má v Evropě nejdelší tradici. Používá masážních hmatů a tlaků ke zmírnění bolestí a potíží, nebo třeba jen k navození příjemně uvolněného stavu tak vzácného v naší uspěchané době. Při klasické masáži se používá tlak, tření, hnětení, roztírání či tepání příslušných svalových partií. Samotný sled hmatů a jejich provedení se zpravidla u různých masérů poněkud liší, vždy však vychází ze znalosti svalového systému. Masér navíc svou sestavu přizpůsobuje aktuálnímu stavu těla svého klienta. Tato technika se orientuje spíše na jednotlivé části těla, jejím cílem je uvolnění svalového napětí a regenerace sil.
Sportovní masáž je určena lidem provozujícím sport na výkonnostní a relaxační úrovni. Na rozdíl od masáže klasické se používá silnější tlak, jehož účelem je dosáhnout dostatečného prokrvení svalů a tkání, čímž lze předejít možným zraněním. Pomáhá zvyšovat celkovou tělesnou i duševní kondici, je neocenitelná při regeneraci sil odstranění pocitu únavy po výkonu.

Pokud pociťujete únavu, pozorujete bolesti hlavy často doprovázené otokem očních partií, trpíte napětím a otoky dolních končetin, může být přetížen nebo poškozen lymfatický systém. Lymfa se hromadí v podkoží, nemůže dobře proudit a způsobuje popsané potíže. Problémy s odtokem lymfy se vyskytují často po operacích, úrazech a pohmožděních.

Manuální lymfodrenáž je jemná hmatová technika, prováděná v přesně stanoveném rytmu se zaměřením na kožní a podkožní lymfatický systém. Manuální lymfodrenáž má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek. Jemnými doteky dochází k posunu a zrychlení toku lymfy (mízní tekutiny). Nejprve je třeba uvolnění krčních uzlin, teprve pak lze pokračovat drenáží těla. Celková manuální lymfodrenáž se provádí buď za účelem celkové regenerace lymfatického systému, detoxikace a posílení imunitního systému, nebo se může zaměřit pouze na některé části těla, nejčastěji dolní končetiny. Částečná manuální lymfodrenáž je vhodná zejména pro ženy se sedavým způsobem života, které mají nedostatek pravidelného pohybu.

Lymfodrenáž představuje proces, který je třeba provádět opakovaně, aby bylo dosaženo skutečného účinku.

Reflexní masáž vychází ze skutečnosti, že se na okrajových oblastech těla nachází nervová zakončení, prostřednictvím jejichž stimulace lze velmi účinně působit i na vzdálené orgány. Možné je tedy zmírnit jejich bolesti, či zcela obnovit jejich správnou funkci.

O vzájemném propojení reflexních zón s vnitřními orgány svědčí také skutečnost, že se při poškození některého orgánu objeví změny rovněž na povrchu těla. Místo se také stává bolestivé na dotek. Zkušený fyzioterapeut může s pomocí hmatů nejenom poměrně spolehlivě určit, který orgán nepracuje správně, ale i jeho činnost pozitivně ovlivnit.

U klientů, které trápí bolesti hlavy způsobené stresem, očním napětím a ztuhlostí krku a ramen se osvědčuje Indická masáž hlavy. Jedná se o starověkou ajurvédskou techniku, která harmonizuje tělo i duši. Pomocí speciálních hmatů a technik, se uvolní u klienta oblast šíje, ramen i hlavy a navodí se tak pocit zdraví, klidu a psychické pohody.
Unikátní forma terapie používající nahřáté lávové kameny, které mají schopnost dlouho v sobě kumulovat teplo. Prohřátím se uvolní bolestivé a napjaté svalové skupiny, povzbuzuje se krevní oběh. Jedná se o hluboce relaxační a především v chladných dnech často vyhledávaná masáž.