Technika vyvinutá českou fyzioterapeutkou, paní Zdeňkou Jebavou. Masáž a terapie facilitačními míčky, pomáhá především astmatickým dětem při zvládání jejich nemoci. Vhodná též na uvolnění svalů zad, hrudníku, při vadném držení těla.

Bolesti zad a kloubů, svalová nerovnováha doprovázená stažením a napětím ve svalech, stresem podmíněná migréna – často se objevující potíže, které mohou nabývat chronického rázu. Právě zde se jako prostředek prevence i léčby s úspěchem používá Hydrojet. Hydrojet je mechanické masážní lůžko v podobě vodního lůžka se systémem řízených vodních trysek. Na jeho povrchu se nachází gumová membrána, takže při masáži nedochází k přímému kontaktu těla s vodou. Hydrojet kombinuje jemnou sílu vody s uklidňujícím teplem. Jedinečná koncepce přináší mnoho pozitivních účinků:

  • úlevu od bolesti
  • svalovou relaxaci
  • odstranění svalové nerovnováhy
  • optimalizaci svalového napětí
  • zvyšuje prokrvení a tím podporuje metabolismus tkáně
  • odlehčuje cévnímu a míznímu systému
  • ovlivňuje pozitivně vegetativní nervový systém a tak přináší blahodárné účinky na vnitřní orgány

Přístrojová lymfodrenáž je zvláštní druh jemné techniky, napomáhající rozproudit mízní a cévní systém a podpořit tak přirozený tok lymfy i krve. Pokud lymfatický systém funguje správně, dochází jeho prostřednictvím k odstraňování škodlivin. Pomocí lymfodrenáže můžete nejenom nastartovat detoxikační schopnost vašeho těla, ale podpořit odbourávání podkožního tuku, zmírnit celulitidu a zpevnit problematické partie nohou, hýždí a břicha. Vzhledem k tomu, že přístrojová lymfodrenáž dokáže zmírnit otoky, doporučuje se i jako prevence u lidí vystavených dlouhému stání.

S vývojem moderní technologie jsou, bohužel, naše chodidla stimulována čím dál tím méně: do zaměstnání jezdíme automobilem, používáme výtahy a sedíme u počítače. Na našich chodidlech se nenachází jen reflexní zóny, nýbrž i jedna z nejdůležitějších sítí mikrovaskulárního systému hrající důležitou úlohu při podpoře oběhu krve v našem těle. Přístroj renomované německé značky Beurer, která se jejich výrobou zabývá již více než 90 let, stimuluje tlakové body na chodidlech a tím podporuje zdravou cirkulaci krve a energie po celém těle.