O nás

Manuální lymfodrenáž 

Pokud pociťujete únavu, pozorujete bolesti hlavy často doprovázené otokem očních partií, trpíte napětím a otoky dolních končetin, může být přetížen nebo poškozen lymfatický systém. Lymfa se hromadí v podkoží, nemůže dobře proudit a způsobuje popsané potíže. Problémy s odtokem lymfy se vyskytují často po operacích, úrazech a pohmožděních.

Manuální lymfodrenáž je jemná hmatová technika, prováděná v přesně stanoveném rytmu se zaměřením na kožní a podkožní lymfatický systém. Manuální lymfodrenáž má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek. Jemnými doteky dochází k posunu a zrychlení toku lymfy (mízní tekutiny). Nejprve je třeba uvolnění krčních uzlin, teprve pak lze pokračovat drenáží těla. Celková manuální lymfodrenáž se provádí buď za účelem celkové regenerace lymfatického systému, detoxikace a posílení imunitního systému, nebo se může zaměřit pouze na některé části těla, nejčastěji dolní končetiny. Částečná manuální lymfodrenáž je vhodná zejména pro ženy se sedavým způsobem života, které mají nedostatek pravidelného pohybu.

Lymfodrenáž představuje proces, který je třeba provádět opakovaně, aby bylo dosaženo skutečného účinku. 
MEDICAL POINT s.r.o. | Sv. Čecha 516 | 760 01 Zlín | tel.: 577 018 775 | e-mail: info@medicalpoint.cz, alena@trestik.com