O nás

Léčba funkční sterility a inkontinence dle Mojžíšové 

Vlivem dnešního, převážně sedavého, způsobu života dochází často ke stažení svalů pánevního dna a k vychýlení kostrče. Právě tyto obtíže mají často za příčinu neplodnost, opakované potraty nebo různé gynekologické problémy (inkontinence). Metoda L. Mojžíšové se skládá z mobilizace páteře a řady cviků, při kterých se uvolní nervosvalový aparát pánevního dna (napětí). Uvolnění pozitivně ovlivní činnost ženských pohlavních orgánů.

Tato metoda je nejfyziologičtějším způsobem léčby neplodných žen

Indikace:

·         nemožnost otěhotnět (neprůchodnost vejcovodů po zánětech apod.)

·         nemožnost donosit plod (léčba funkční sterility)

·         opakované potraty

·         po mimotělní oplodnění

·         bolesti zevních pohlavních orgánů, bolest při pohlavním styku, chybění orgasmu

·         chybění menstruačního krvácení u mladých dívek

·         nepravidelná či bolestivá menstruace

·         hypoplazie dělohy, obrácená poloha dělohy, neprůchodnost vejcovodů

·         těhotenství – modifikované cviky usnadňující porod

·         období přechodu

·         močová inkontinence

·         zácpa

·         snížená kvalita spermií

·         artróza

·         poruchy spánku

·         bolesti hlavy, depresivní stavy a únava

·         artróza kyčlí, bolesti kostrče

Průběh:

Léčba se skládá z několika návštěv u proškoleného a zkušeného fyzioterapeuta, přičemž úspěšné výsledky vyžadují každodenní pravidelné domácí cvičení.

 

První, informativní, návštěva zahrnuje vysvětlení vzniku různých spazmů a blokád, poučení o významu každodenního aktivního cvičení, vyšetření a ukázání cviků.

Druhá návštěva se koná v 1. týdnu po menstruaci. Zde je zkontrolována správnost provádění cviků. Součástí této návštěvy je mobilizace kostrče per rektum a uvolnění SI kloubů a bederní páteře. Pokud již vymizely spazmy na stěně břišní a bederní klouby jsou uvolněné, klient se naučí další cviky na posílení svalů břicha, hýždí, dna pánevního a zad.

Další návštěvy se uskutečňují vždy po menstruaci (1 x měsíčně). Pakliže se po kontrolním vyšetření už spazmy, blokády či subjektivní příznaky (např. bolest) neobjevují, klientka pokračuje ve cvičení sama.

Účinky léčby:

Úspěšnost metody v oblasti léčby sterility (počet otěhotnění) činí 30–33%. Při pravidelném cvičení je prokázáno 100% zlepšení močové inkontinence, 70–80 % pacientů potvrzuje zlepšení při strukturálních vertebrogenních obtížích, 60% úspěšnost při řešení absence menstruačního krvácení u mladých dívek. U mužů se potvrdilo zlepšení kvality spermií o 37 %.MEDICAL POINT s.r.o. | Sv. Čecha 516 | 760 01 Zlín | tel.: 577 018 775 | e-mail: info@medicalpoint.cz, alena@trestik.com