O nás

Parafínový zábal (termoterapie)

Parafín je speciální vosk získaný z ropy, který vyniká schopností zadržovat teplo. Způsobuje výrazné hluboké prohřátí tkání a zvýšené vylučování potu a mazu. Parafínový zábal prokrvuje pokožku, prohřívá svaly, uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby. Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást rehabilitační léčby, zejména pak při degenerativním onemocnění kloubů. Jeho účinky jsou nejen zdravotní, ale i estetické.

Parafinové zábaly rukou – parafínová hmota se rozpouští ve speciální parafinové vaně při teplotě 50 stupňů. Do této vany se pak ponoří ruce až po pěsti. Parafín ulpí na pokožce rukou a vytvoří voskové rukavice. Na rukou se vytvoří izolační Vzduchová mikrovrstva vznikne tepelný rezervoár a ruce tak stejnoměrně prohřeje až do nižších vrstev. Prokrvení umožňuje nejen zvýšený přívod živin, ale i urychlený odsun nežádoucích produktů látkové výměny z kůže. Pokožka rukou se regeneruje a zpevňuje. Zpevňují se nehty a výrazně prohřívají a uvolňují drobné klouby na rukou a zápěstí. Parafínový zábal rukou není vhodný u osob citlivých na změny teploty a u všech kožních chorob.



MEDICAL POINT s.r.o. | Sv. Čecha 516 | 760 01 Zlín | tel.: 577 018 775 | e-mail: info@medicalpoint.cz, alena@trestik.com